Статистика

ОБ'ЄМ РЕКЛАМНО-КОМУНІКАЦІЙНОГО РИНКУ УКРАЇНИ 2018 ТА ПРОГНОЗ ОБ'ЄМІВ РИНКУ 2019. ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ РЕКЛАМНОЇ КОАЛІЦІЇ.

Вступ 

Цього року до традиційної дискусії між експертними групами ВРК, що стосується абсолютних величин об'ємів рекламних інвестицій в той або інший рекламно-комунікаційний канал, яка призводить до періодичного перегляду методик досліджень і, як наслідок, коригування об'ємів ринку, з’явився ще один спірний момент. 

Що вважати власне рекламним ринком і де "знімати показники"? На виході з гаманця рекламодавця? На вході в рекламоносій? Ідеальна формула, при якій ці суми рівні між собою, не працює – це легко довести і з цим усі згодні. Причому, головна причина цієї нерівності, зовсім не якісь агентства-посередники, що "наживаються" з двох сторін. Частіше, саме медіа декларують набагато більші суми, ніж видимі іншим суб'єктам ринку, і особливо рекламодавцям, пояснюючи це, наприклад, великою кількістю дрібних прямих угод, специфікою свого медіа каналу і/або наявністю спеціалізованих видів рекламоносіїв. 

Знайти відповідь на питання, що таке "рекламний ринок", не так просто ще і тому, що знання про ринкову структуру деякі гравці використовують по-різному, іноді спекулятивно. 

Великі і середні рекламодавці, як працюючі з рекламними агентствами, так і ті, що проводять медіа-угоди самостійно, потребують одних орієнтирів. Так, конкурентам в тих або інших індустріях важливо знати медіа долі один одного, яким є медіа мікс, які індустріальні категорії першенствують на яких носіях, який відсоток медіа інфляції і так далі. 

Медіа-продавці керуються швидше іншими інтересами – їм важливо, передусім, оцінити долю свого каналу в загальному "медіа-пирозі", розраховуючи надалі використати цей дольовий розподіл як аргумент на користь своєї "рекламо-затребуваністі". Вони підсумовують у своїх доходах отримані бюджети від "видимих" ринку рекламодавців, так і від численних рекламних оголошень невеликих підприємців або навіть приватних осіб. І їх логіку можна зрозуміти також. Адже усе це реклама, як не крути. 

Ну а тим тисячам підприємців, компаніям і просто громадянам, які проводять т.з. "прямі" і "дрібні" медіа операції або клієнтам, чиї рекламно-комунікаційні потреби зосереджені виключно в конкретних рекламних каналах, взагалі справи немає до усього рекламного ринку, його величини і структури. 

За великим рахунком, суперечка про те, що з чим можна підсумовувати і порівнювати, а що виділити окремим компонентом рекламно-комунікаційного ринку, не занадто нова. Вже декілька років ВРК у своїх дослідженнях оперує даними про Маркетингові сервіси і PR-ринок, не намагаючись їх підсумувати з рекламним Медіа ринком. А цього року сталися чергові коригування. 

Далі всі деталі. 

Рекламний Медіа ринок 

Склад медійного рекламного ринку, а також методологія його оцінки в розрізі таких класичних медіа, як: ТБ, Out of Home (OOH), Преса, Радіо, Реклама в Кінотеатрах залишаються цього року незмінними. ВРК оперує експертними оцінками як великих рекламодавців, медіа компаній і агентств, так і інформацією, отриманою від індустріальних асоціацій: Українській Асоціації Медіа Бізнесу (преса), Індустріального Комітету Зовнішньої Реклами (OOH Media), Радіокомітету (радіо), Інтернет Асоціації України і Interactive Advertising Bureau (інтернет). 

З причини підвищеного інтересу до динамічного розвитку Інтернету, в цій частині ринку було вирішено впровадити деяке технічне нововведення, що дозволяє, на думку ВРК, найадекватніше, на цьому етапі розвитку ринку, відображати об'єми інвестування. 

Digital (Internet) реклама 

Динаміка і структура інтернет ринку за останні роки стали об'єктами ряду публічних дискусій. Найчастіше експерти не сходилися у своїх оцінках об'ємів пошукової реклами, крім того, оскаржувалася необхідність враховувати в об'ємі медіа-ринку бюджети пошуку. 

Експерти цифрової реклами ВРК, готуючи оцінку об'єму ринку, дотримувалися класифікації IAB (Interactive Advertising Bureau) для того, щоб процес, структура, логіка оцінки і прогнозування повністю знаходилися у світовому контексті. Дійсно, не усі категорії IAB можна на 100% атрибутувати класичному медійному ринку, тому прийнято рішення сформувати окремо оцінку об'єму Інтернет ринку за стандартами і категоріями IAB. І тільки деякі частини Інтернет ринку (банерна реклама, цифрове відео, спонсорство) врахувати в об'ємі Медіа реклами. 

Зважаючи на поточний процес розробки нової методології оцінки об'єму ринку робочою групою IAB коригування в ринкові оцінки 2018, висловлені раніше, не вносилися. Для прогнозу 2019 були застосовані експертні коефіцієнти зростання. За оцінкою робочої групи при IAB Україна в першому півріччі 2019
нова методологія буде пілотно протестована на вибірці 3-4 агентств, після чого буде проведена повторна оцінка ринку, яка відповідно буде врахована в наступному оновленні прогнозу. 

Максимальний, хоч і стриманий за оцінкою експертів, ріст бюджетів прогнозується в категоріях пошук і цифрове відео, який включає інфляційну складову і органічне зростання. 

Також експертами прийнято рішення по трьох раніше не оцінюваних категоріях (класифайди, лідогенерація та імейл маркетинг) розробити методологію оцінки на початку 2019, таким чином привівши категорії, які оцінюються ВРК, до ще більшої відповідності стандартам IAB. 

Digital реклама (по класифікації IAB) :

 

Підсумки 2017р., млн грн

Підсумки 2018р., млн грн

Доля мобайла (трафік)

Відсоток зміни 2018 до 2017

Прогноз на 2019 г., млн грн

Доля мобайла (трафік)

Відсоток зміни 2019 до 2018

Банерна реклама, оголошення в соціальних мережах, rich медіа

             825  

          951  

56%

15%

           1 189  

60%

25%

Спонсорство

             181  

          210  

53%

16%

              273  

56%

30%

Мобільна реклама

             426  

 

 

 

 

 

 

Цифрове відео, вкл. Youtube

             713  

       1359  

60%

91%

           2 310  

65%

70%

ВСЬОГО інтернет медіа

          2 145  

       2 520  

 

17%

           3 772  

 

50%

 

Пошук (платна видача в пошукових системах), включаючи частину GDN

         1 800  

       6 500  

63%

261% (техніч)

          9 100  

70%

40%

Інший діджитал

            400  

          520  

 

30%

             676  

 

30%

Класифайди

 

Будуть оцінені в першій половині 2019

 

 

Лідогенерація

 

 

Імейл маркетинг

 

 

ВСЬОГО ІНТЕРНЕТ РИНОК

          4 345  

       9 540  

 

120%

         13 548  

 

42%


У 2018 році зростання прямої реклами перевищило попередні прогнози (+27% проти 25%) у зв'язку з високою заповненістю ефіру в 4-му кварталі, коли через нестачу інвентаря ключові рекламодавці вимушені були збільшувати бюджети через спроби витримати плани по тижневих вагах. Ця ж причина буде основною і в зростанні бюджетів наступного року, коли нестача ресурсу тільки посилиться.  ТБ-ринок 

Зростання спонсорства в 2018 році трохи нижче, ніж прогнозувалося (+23% проти 25%), оскільки дещо скоротилася активність алкогольних брендів, а останніми роками саме вони були драйверами зростання. Об'єм "неалкогольного" спонсорства збільшився, але все таки не компенсував скорочення "алкоголю". 

Прогноз зростання ТБ спонсорства на 2019 рік (+20%) також дещо нижче прямої реклами (+25%). Причина та ж :"алкогольна" категорія досягла свого максимуму, а іншим категоріям складно компенсувати цю різницю. До того ж частина бюджетів на ТБ спонсорство перетікатиме в кросс-канальні угоди за системою "тб+інтернет", доля такого типу розміщення може перевищити 15% від усіх спонсорських пакетів. 

Що стосується прямої реклами на ТБ в 2019 році, то +25% – це усереднений прогноз. Реальне зростання ринку оцінюється в межах 23-27%, і залежатиме від того, чи виділять додаткову квоту на політичну рекламу або ні. 

Реклама в пресі (друковані видання) 

Тут експерти виділяють наступні основні тенденції, які лежать в основі об'ємів реклами на 2018 рік:

- Інфляційна складова близько 15% для видань-лідерів в усіх сегментах,

- Вихід на ринок ряду нових клієнтів з суттєвою долею преміального глянцю в медіа-міксі (H&M, Tod's, Boss, Richmond, Alfa Spa, Polo Ralph Lauren та ін.),

- Продовжують рости витрати клієнтів на мультиплатформові проекти і спонсорство, де преса виступає однією з платформ. 

Спеціалізована преса традиційно демонструє збільшення бюджетів агро і фарм сегментів, крім того, значне зростання прогнозується у банківському і автомобільному секторах. 

У регіональній пресі локомотивом зростання став підвищений інтерес з боку національних рекламодавців до районної преси, який збережеться і наступного року. Найбільш активний інтерес в розрізі регіонів представляє Львівська і Дніпровська області. Для регіональної преси прогнозується подальше зростання об'ємів таких категорій як фарма, ритейл і фінанси. 

Радіо реклама 

У 2018р. відразу декілька груп рекламодавців відкрили для себе радіо і показали зростання вище середнього по цьому медіа. Так фармацевтика виросла на 22-24%, а продукти харчування на 25-27%, що на третину більше середньоринкових показників. 

Доля людей з високим доходом досить висока в аудиторії радіо, тому в медіа-міксах рекламодавців, націлених саме на цю аудиторію (наприклад, авто імпортери або нерухомість) радіо продовжує займати в 4-5 разів більший відсоток, порівняно з іншими категоріями. 

Доповнення даних MMI дозволило цьому медіаканалу продемонструвати своє реальне тижневе охоплення на рівні 80%, що можна порівняти з охопленнями радіо в країнах ЄС. Це, разом з зазначеними вище тенденціями і очікуваннями перетікання рекламних бюджетів з інших каналів, дозволять прогнозувати в 2019 році зростання на рівні 24%. 

Out Of Home Media (OOH Media) 

У 2019 році відбудуться суттєві зміни в структурі та якості інвентаря зовнішньої реклами. Реконструкція і оновлення інвентаря відбудеться як в Києві, так і в інших містах України. Необхідність модернізації старих конструкцій виникла на тлі нових правил розміщення конструкцій, легалізації усіх учасників ринку і очищення міст від надмірних рекламних носіїв. 

Вже в 2018 році кількість рекламних конструкцій значно зменшилася, з'явився новий базовий формат "скрол", що склав конкуренцію традиційному продукту 3х6. Наступного року, рекламодавцям доведеться відмовлятися від розміщення охватних компаній, що використовують тільки традиційні "дошки", а включати і адаптувати свої матеріали на новому технологічно і візуально досконалішому носії. Центральна і основна частина міст, особливо в Києві придбає нове "європейське" лице з єдиними розмірами і характеристиками. При цьому, традиційний інвентар теж матиме попит і свого клієнта, який очевидно у нього ще довго буде.

Важливим пунктом порядку денного стає поява цифрових рекламоносіїв. Головним стримуючим чинником виступає розмір первинних інвестицій операторів, і тимчасова неготовність з боку попиту платити більше за більшу цінність. Стороні пропозиції також потрібний час для налаштування процесу продажу і оцінки ефективності. Індустріальний комітет зовнішньої реклами планує підготувати методики оцінки і рекомендації з продажу і закупівлі такого роду інвентаря. 

Відмітимо, що нещодавно був створений і приєднався до ВРК Альянс цифрової реклами України, який об'єднує основних учасників ринку DOOH України. Альянс підготував власну оцінку об'ємів Digital OOH, яка базується на експертних даних, зібраних учасниками Альянсу і включає оцінку кількісних показників цифрового інвентаря, вартості, заповнюваності і об'єму ринку в трьох основних категоріях : Digital Outdoor, Digital Indoor та Digital Transit.  

ВРК наводить ці дані, але не включає їх в підсумкову таблицю рекламного медіа ринку, оскільки дискусії і додаткові дослідження по цьому напряму ще будуть продовжені наступного року. На сьогодні у експертів немає повного розуміння, наскільки ці Діджитал OOH бюджети враховані в загальній таблиці OOH Media і є виправданими. 

Об'єм ринку DOOH в Україні 2018 р, прогноз 2019 р. 

Вид цифрового інвентаря

Підсумки2018 р., млн. грн.

Прогноз на 2019 р.,

млн. грн.

Відсоток зміни 2019 до 2018 р., %

Digital Outdoor

(екрани, медіафасади та цифрові панелі)

116,85

270,50

131%

Digital Indoor

(цифрові монітори і постери в ТРЦ, ритейлі, ресторанах, сфері послуг, житлових комплексах)

31,65

47,15

49%

Digital Transit

(цифрові монітори, проектори і постери в маршрутних таксі, метро, аеропортах, вокзалах, потягах, таксі)

47,7

73,93

55%

Нестандартні формати Digital OOH (outdoor, indoor)

14,0

20,0

42%

Всього Digital OOH

(без урахування кінотеатрів)

211,20

411,58

94%

 

Підсумки 2018 і прогноз 2019 рекламного медіа ринок в цілому. 

Таким чином, по підсумку 2018 року ринок медіа реклами виріс на 25%.

За прогнозами на 2019 рік зростання не лише збережеться, але і навіть прискориться – до +27%.

Інтернет реклама продовжує лідирувати по темпах приросту.

При цьому, інтернету вже "тісно" в традиційному медійному ринку і частина його бюджетів винесена за рамки медіа.  

 

Підсумки 2017р., млн грн

Підсумки  2018р., млн грн

Відсоток зміни 2018 до 2017

Прогноз на 2019р., млн грн,

Відсоток зміни 2019 до 2018

ТВ-реклама, всього

7 329

9 269

26%

11 526

24%

Пряма реклама

6 355

8 071

27%

10 089

25%

Спонсорство

974

1 198

23%

1 438

20%

Реклама в пресі, всього

1 355

1 612

18,9%

1 843

14,4%

Національна преса

816

965

18%

1 101

14%

Регіональна преса

224

277

24%

321

16%

Спеціалізована преса

315

370

18%

421

14%

Радіо реклама, всього

480

578

20%

715

24%

Національне радіо

348

418

20%

518

24%

Регіональне радіо

47

54

15%

65

20%

Спонсорство

85

106

25%

133

25%

OOH Media, всього

2 692

3 493

30%

4 307

23%

Зовнішня реклама

2 263

2 923

29%

3 601

23%

Транспортна реклама

327

444

36%

553

25%

Indoor реклама 

102

127

24%

152

20%

Реклама в кінотеатрах

40

48

20%

58

20%

Digital (Internet) Медіа реклама

2 145

2 520

17%

3 772

50%

Всього рекламний медіа ринок

14 041

17 520

25%

22 221

27%


 
NON Media частина рекламно-комунікаційного ринку України 

Ринок маркетингових сервісів

Згідно з експертною оцінкою Міжнародної Асоціації Маркетингових Ініціатив (МАМІ) ринок маркетингових сервісів у 2018 році показав позитивну динаміку в своєму розвитку + 17%, і досяг в сумарному обсязі понад 5-ти мільярдів гривень. 

У всіх напрямках спостерігається приріст. Обсяг Consumer marketing збільшився на 20%, бо так само є ефективним спілкування зі споживачем в рітейлі. Event Marketing виріс на 25% за рахунок івент-маркетингової активності брендів в національних та міжнародних заходах та масштабних фестивалях.

В 2019 році очікується продовження тенденції відновлення ринку після його падіння в період 2014 - 2015 рр. Найбільший відсоток зростання Event Marketing  +30%, що пов'язано з розвитком фестивальної культури в Україні. З огляду на інфляційні процеси, в цілому зростання ринку маркетингових сервісів прогнозується на рівні +18%.                     

Маркетингові сервіси

 Обсяг 2017р., млн грн.

Обсяг 2018р., млн грн.

Процент зміни

2018 до 2017

Прогноз на 2019р.,

млн грн.

Процент зміни

2019 до 2018

прогноз

Обсяг ринку

Маркетингових сервісів

ВСЬОГО

4 548

5 321

17%

6 295

18%

У тому числі:

         

Trade marketing (Мерчандайзинг, Trade promo, Програми мотивації та контролю персоналу)

1 700

1 955

15%

2 248

15%

Loyalty marketing (Mailing, DB management, Contact-Center)

850

935

10%

1 029

10%

Consumer marketing

950

1 140

20%

1 368

20%

Event Marketing and Sponsorship

920

1 150

25%

1 495

30%

Non-standart communications (life placement, ambient media )

128

141

10%

155

10%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оцінка об'ємів ринку PR послуг 

Експерти Української Асоціації зі зв'язків з громадськістю (UAPR), слідом за своїми колегами з інших сегментів комунікаційного ринку, також вирішили переглянути методологію прогнозування об’ємів ринку. І тому цифри підсумків 2018 року суттєво відрізняються від попередніх даних. Виділено дві принципові зміни в методології:

1. Враховано дані рейтингу PR агентств, складеного відповідно до їх декларованих доходів.

2. Об’єм ринку враховує не тільки комерційний сегмент, але і громадський (некомерційний) сегмент ринку PR.

У цифрах врахована тільки сума винагороди агентства (agency fee) і ті клієнтські бюджети, які не передаються іншим підрядникам і тому не будуть продубльовані в обліку в інших секторах рекламного ринку.

Загальна цифра обсягу ринку PR-сервісів за 2018 рік включно з комерційним і громадським (некомерційний) сегментами, становить 900 млн грн.

Прогноз об’ємів ринку на 2019 рік – зростання на 10% комерційного сегменту і збереження об’ємів некомерційного сектору = 953 млн грн

 

І на завершення 

Рекламно-комунікаційна індустрія України в 2018 році продовжує рости, або, якщо хочете, відновлюватися.

Приріст рекламного медіа ринку на чверть свого об'єму, а нон-медіа приблизно на п'яту частину, не може не радувати. 

Хочеться і далі залишатися оптимістом, незважаючи на всякі положення, політичні і економічні чинники.

Політична конкуренція наступного року, ймовірно, повинна внести свій додатковий вклад в зростання рекламного ринку. Хоча, значення політиків, як рекламодавців, часто дуже переоцінюється суспільством і ЗМІ, і навряд чи перевищить сумарні загальномедійні 5 % від об'єму комерційної реклами. 

Загалом, плануємо, що житимемо і поживати, але на жаль, не наживатися! 

Максим Лазебник

Генеральний директор ВРК

Підсумки року

ПІДСУМКИ РОКУ - це не тільки презентація, що містить в «одному файлі» об’єми рекламного ринку агентств і іншу довідкову інформацію про проекти та події минаючого року, а й доволі цікавий погляд на фестивальні досягнення агентств у різних конкурсах.

Сума балів складається за підсумками фестивалів реклами, що відбувалися в період з 1 січня по 31 грудня.

При цьому, розділення агентств за спеціалізаціями не проводиться. Таке дослідження стало своєрідним показником успішності кожного з агентств у тому чи іншому виді рекламної майстерності. Для проведення підсумків, було обрано 9 традиційних фестивальних конкурсів: Film, Print&Outdoor, Radio, Digital, Design, Marketing Services, Creative use of Media, PR, Advertising Campaign.

Слід в рекламі

Розвиток українського рекламного ринку був б неможливим без тих видатних особистостей, які складають його основу.

Тих, хто топтав стежку іншим, прокладав шлях, по якому всі ми йдемо зараз. Для тих, хто створював індустрію, і хто продовжує працювати для її блага, і була організована премія "Слід у рекламі".
Засновником премії є Всеукраїнська рекламна коаліція, автори ідеї – Марина Морозова і Світлана Тульчинська з агентства ADV-DVA.

2019
Павло Вржещ

Володар нагороди «Слід в рекламі 2019»

Павло Вржещ є співвласником та креативним директором агентства Banda, яке в 2018-му році виграло Каннського лева. Так само, Banda отримала гран-прі Red Dot – найпочеснішу нагороду в світі дизайну. У 2015 Banda стало найефективнішим незалежним агентством в світі, за версією Effie.

Клієнти: Prom.ua, Work.ua, OLX, ЛУН, MacPaw, Shafa.ua, Comfy, КАN, GoodWine, ОККО, Uber, Моршинська, МХП, Borjomi. Клієнти: Comfy, КАN, GoodWine, ОККО, Uber, Моршинська, OLX, МХП, MacPaw, ЛУН, Borjomi, Work.ua, Helen Marlen.

Так само Павло співзасновник Kyiv academy of media arts, навчання в якій пройшло більше 5000 чоловік на курсах Art direction, Copywriting, Contemporary Art, Design, Strategy. В активі Павла понад 200 нагород за видатні рекламні кампанії, включаючи New York festival та Cannes Lions.

Роботи Павла як фотографа були включені в каталог Luerzer's Archive – 200 Best AD Photographers Worldwide. Павло був Президентом Клубу Арт-Директорів України та був в журі конкурсів New York Festivals, Ad Stars South Korea, Golden Drum та інших.

  

 

закрити
2018
Євген Камінський

Володар нагороди «Слід в рекламі 2018»

Креативний директор THINKMcCANN.

Євген Камінський в рекламі вже більше 20 років, і через це час став ментором для багатьох креативників і виростив команду арт-директорів і копірайтерів. Працював креативним директором JWTompson і Lowe & Partners Kiev (Adventa Lowe). У 2012 році білборд компанії Unilever, який був втіленням креативної ідеї Камінського увійшов до Книги Рекордів Гіннеса, як найбільший у світі. У 2006 році Євген очолив креативний відділ THINK! McCann Erickson і залишається креативним директором до сьогодні. Завдяки таланту Євгена, агенція THINK! McCann отримала 45 статуеток Effie Awards Ukraine.

 

 

закрити
Вікторія Цомая

Володар нагороди «Слід в рекламі 2018»

Вікторія Цомая –  маркетолог з 20-річним досвідом роботи в секторі FMCG, фінансових послуг, розваг, контенту, телеком ринку. Працювала на керівних позиціях і Членом Наглядової Ради у великих локальних і міжнародних компаніях Unilever, United Foods, Anheuser-Busch InBev, BAT, CV Company, MSL в Україні і за кордоном –  Європі, Азії та Південній Америці. З червня 2014 року працює маркетинг директором компанії «Воля». Білборд компанії Unilever, в якій вона працювала у 2012 році увійшов до Книги Рекордів Гіннеса, як найбільший у світі.

  

 

закрити
2017
Борис Ложкін

Володар нагороди «Слід в рекламі 2017»

На момент нагородження бізнесмен, стратегічний інвестор

«Якби в 1994 році, коли я і моя тоді ще невелика команда робили перші кроки в медіабізнесі, хтось сказав нам, що медіа в Україні не можуть бути прибутковими – можливо, ми зайнялися б чимось іншим. Але ми не знали, що це неможливо, і тому все вийшло.

Ми створили з нуля міжнародну медіакомпанію-лідера, яка змінила український ринок. Побудували перший в незалежній Україні мультимедійний холдинг. Дали рекламному ринку ефективні і універсальні інструменти для роботи. Запустили майданчики, що забезпечують максимальне охоплення будь-якої аудиторії в найкоротші терміни. Ми ввели нові тренди і формати, за якими послідував весь ринок. Привели в Україну якісні міжнародні бренди.

Ми показали, що українському медіабізнесу можуть довіряти приватні інвестори, розмістивши акції на одній з найбільших європейських бірж. Ми продемонстрували, що медіа в Україні можуть бути успішним, прибутковим бізнесом.» - прокоментував Борис Ложкін.

закрити
2016
Олександр Гороховський

Володар нагороди «Слід в рекламі 2016»

На момент нагородження CEO в DENTSU AEGIS NETWORK UKRAINE

Більше 20 років в медіаіндустрії.

1998-2010 - очолював рекламне агентство "АІТІ" (нині CARAT).

2010 - CEO групи DENTSU AEGIS NETWORK UKRAINE в Україні.

Найдемократичніший CEO, який своїм унікальним підходом мотивує людей на ефективну роботу і лояльне ставлення до бренду DENTSU AEGIS NETWORK UKRAINE.

Керівник, який у всіх процесах дивиться на 3 кроки вперед.

закрити
Валерій Варениця

Володар нагороди «Слід в рекламі 2016»

На момент нагородження комерційний директор сейлз-хауса "ПЛЮСИ"

По праву вважається одним з піонерів рекламного ринку України і одним з найефективніших медіа менеджерів.

Має 20-річний досвід в рекламі та медіа.

1993 рік - Валерій з партнерами відкривали одне з перших рекламних агентств в Україні "Реноме-Комплекс".

1995 рік - очолював медіа відділ агентства Burson-Marstelle в Україні.

1996-2001 роки - був співвласником агентства "Десятка".

2001 рік - відкрив агентство Maximiz за ліцензією WPP.

2007 рік - агентство Maximiz стало частиною мережі Mindshare, яку очолив Валерій.

З 2012 року Валерій займає позицію комерційного директора сейлз-хауса "ПЛЮСИ", де відповідає за продажі по всім медіаактивам групи.

Хобі: гольф, пляжний футбол.

Життєве кредо: Ні кроку назад, ні кроку на місці, а тільки вперед і тільки всі разом.

закрити
2014/2015
Олена Кустова

Володар нагороди «Слід в рекламі 2014/2015»

 

На момент нагородження віце-президент з креативного і маркетинговим сервісів Групи АДВ Україна

Закінчила Київський національний політехнічний університет, має сертифікат з маркетингу і комунікацій Варшавського університету і Ступінь Executive MBA Києво-Могилянської бізнес-школи. У сфері маркетингових комунікацій працює 19 років, з яких 14 - в Групі АДВ Україна. За час роботи побудований великий і ефективний бізнес, сформована сильна команда професіоналів, створені успішні українські бренди. Агентства холдингу впевнено лідирують у своїх сегментах, успішно інвестують в нові продукти і сервіси, виходять на нові ринки. З 2003 по 2006 була генеральним директором Adventa LOWE (раніше - Lowe & Partners Kiev), а з 2006 по 2008 - вивела на ринок агентство THINKMcCANN і була його керівником (раніше - THiNK! McCann Erickson). Під керівництвом Олени в 2011 в Групі АДВ Україна запущено підрозділ з вивчення споживчих трендів в Україні - Trendwatching ™ Ukraine. Крім того, за підтримки Олени був здійснений запуск освітнього проекту для співробітників компанії - АДВ-Університет (зараз College of Something), який успішно реалізується в компанії вже 3 роки. Олена підтримує активну соціальну позицію, будучи членом правління Всеукраїнської рекламної коаліції (ВРК), де відповідає за розвиток професійної освіти в галузі. Серед проектів: участь в розробці стандартів для Міністерства освіти для спеціальності «Маркетинг і реклама», запуск проекту Відеоінстітут маркетингу і реклами та інші соціальні галузеві проекти. Олена любить свою професію за можливість створювати сенси і великі ідеї, формувати цінності, культуру, тренди. Вона впевнена, що в рекламі працюють люди, яким по плечу будь-які завдання, і саме тут розумієш значення команди і свій особистий внесок в загальну справу.

 

закрити
2012/2013
Валерій Пекар

Володар нагороди «Слід в рекламі 2012/2013»

На момент нагородження підприємець з 20-річним досвідом

Засновник провідної української виставкової компанії «Євроіндекс», серед брендів якої почесне місце займає REX - головна рекламна виставка України.

Системний програміст за першою освітою. Отримав ступінь MBA в Києво-Могилянській Бізнес-Школі. Член Ради директорів Всесвітньої асоціації виставкової індустрії UFI. Автор навчального посібника для вузів «Основи виставкової діяльності» і понад 200 статей з менеджменту, маркетингу, інформаційних технологій, футурології. Брав активну участь в розробці Закону України «Про рекламу». Ініціатор створення та ідейний натхненник виставкового центру «КиївЕкспоПлаза». Член команди ВікіСітіНоміка, яка займається дослідженням майбутнього і системною інтеграцією міських спільнот. Викладач Києво-Могилянської Бізнес Школи.

Життєве кредо: «Роби, що повинен, і будь, що буде».

Валерій Пекар вірить: ми повинні передати наступному поколінню країну в значно кращому стані, ніж отримали в спадок.

закрити
2011
Джед Санден

Володар нагороди «Слід в рекламі 2011»

 

На момент нагородження засновник KP Media, однією з провідних видавничих і інтернет-компаній в Україні

1995 - Джед Санден заснував KP Media з бюджетом 8,000 USD і штатом з 6 співробітників. Її першим продуктом стає Kyivpost, англомовна ділова газета для іноземних бізнесменів і дипломатів, які працюють в українській столиці.

2000 - Джед Санден оголошений персоною нон-грата в Україні. KP Media запускає bigmir.net, який займає лідируючі позиції в українському інтернеті, і найбільш читаного інформаційно-новинного інтернет-ресурсу korrespondent.net.

2002 - Запускається журнал Кореспондент, який стає журналом №1 серед новинних проектів в Україні.

2006 - KP Media завершує IPO на ПФТС, розмістивши 20% акцій за 11 млн. USD.

На сьогодні KP Media належать такі топ-видання як Кореспондент, Kyiv Business Directory, Інтер'єр Магазин, Ідеї Вашого Дому, а також інтернет-портали BigMir.net, Korrespondent.net, Ricardo.com.ua, Novynar.com.ua.

Проект Bigmir-Internet (до 2006р. SputnikMedia.net), що входить до групи компаній KP Media, поряд зі створенням WEB сайтів активно розвиває напрямок інтернет-реклами, створює нові рекламні технології та креативні рішення. 

закрити
2010
Олександр Горлов

Володар нагороди «Слід в рекламі 2010»

На момент нагородження засновник і співвласник групи агентств TABASCO

Народився і жив у Москві. У 1994 році Олександр закінчив Інститут країн Азії та Африки Московського державного університету. Спеціальність - історія та іноземні мови. Олександр не вважає, що знання східних мов якось особливо допомагає в роботі, проте вірив у користь від загального кругозору, розвиненого гуманітарною освітою.

Працювати в рекламі Олександр почав на останньому курсі вузу. Спеціально написав дипломну роботу раніше, щоб присвятити 1993-94-й роки рекламному агентству BBDO Moscow як Account Executive.

У 1994-95-му роках попрацював Еккаунтом в Bates / Saatchi & Saatchi Moscow, і в тому ж 1995-му пішов в агентство Adventa / Lintas Moscow (ADV Group). У різних компаніях холдингу ADV Олександр Горлов пропрацював 11 років - з 1995 по 2006 рік!

У 1999-му році Олександр Горлов приїхав до Києва. Спочатку термін відрядження був 2 роки, але місто йому так сподобався, що він вирішив залишитися, до того ж, потрібно було запускати «Adventa Lowe Lintas Kiev» - перше агентство ADV Group в Україні.

У Києві Олександр Горлов отримав ступінь MBA Києво-Могилянської бізнес-школи, яка навчала студентів спільно з Kellogg School of Management Northwestern University в Чикаго.

Під керівництвом А. Горлова «ADV Group» став найсильнішим рекламним холдингом в країні. Крім того, Олександр відповідав за бізнес «ADV» в Азербайджані, Казахстані, Узбекистані та Молдові.

І все йшло чудово, але 1 вересня 2006 року рекламне співтовариство дізналося про те, що Олександр Горлов залишає посаду директора ADV Group Україна для того, щоб зайнятися своїм власним бізнесом. Олександр купив в засновників одне з найсильніших креативних агентств холдингу - ADVENTA Communications, яке на той момент входило в холдинг ADV. Незабаром агентство було перейменовано в TABASCO і почало самостійне плавання. На сьогоднішній день в групу агентств TABASCO входять креативне агентство TABASCO, BTL-агентство FULL CONTACT, медіаагентство SIGMA MEDIA і агентство цифрового маркетингу PRODIGI. Група пропонує інтегровані рішення, які базуються на яскравому креативі і інноваційних технологіях.

Також Олександр Горлов є автором ідеї створення Біржі соціальної реклами та її куратором.

 

закрити
Марина Морозова

Володар нагороди «Слід в рекламі 2010»

На момент нагородження РЕКЛАМІСТ-ПРАКТИК, стратег по духу з самих що не є Джерел Української Реклами

Автор ідеї більше 70 вітчизняних і зарубіжних брендів. Її ідеї завжди глибокі і продумані.

Автор сценаріїв понад 30 рекламних відеороликів.

Автор сценарію і режисер великого числа презентаційних та документальних фільмів.

Її фільм про Португалію «Казки для дорослої доньки» був відзначений особливою вдячністю особисто послом Португалії.

З 1994 року почала отримувати призи на Фестивалях: «Місто майстрів», «Золотий профіль», «Золотий вовк» (Мінськ), Київський Міжнародний Фестиваль Реклами, її роботи були рекомендовані до участі в міжнародному фестивалі «Епіка», одну з робіт відібрано в проект «Ніч рекламожерів».

ВИКЛАДАЧ «Вищої школи реклами» при Інституті журналістики КНУ ім. Т. Г. Шевченка протягом 10 років, а також Міжнародного інституту менеджменту.

Автор навчальних курсів «Телевізійна реклама» і «Технологія розробки успішних стратегій рекламних кампаній».

Автор понад 50 успішних рекламних стратегій просування.

Завжди беззавітно закохується в клієнта, в продукт, який розробляє і часто в процесі роботи над ним пізнає продукт краще, ніж сам клієнт.

Вона - мати нашого проекту «Слід у рекламі» - це їй прийшла в голову думка відзначати тих, хто першим топтав нелегку і часом тернисту дорогу Вітчизняної реклами.

закрити
Тетяна Попова

Володар нагороди «Слід в рекламі 2010»

На момент нагородження директор MediaExpert, частина Havasmedia

18 років досвіду в рекламі.

Пройшла шлях від еккаунт екзекьютіва до власника рекламної групи МЕХ (рекламне агентство МЕХ, медіа агентство Media Expert | HAVAS Media та Інтернет агентство Internet Expert).

Працювала на Gala radio, в рекламному агентстві «Бліц-Інформ», в Bates Saatchi & Saatchi, в Media House (сьогодні Zenith Media) і Initiative Media.

Освіта: бакалавр Київського Економічного Університету, фахівець Інституту Інвестиційного Менеджменту, МВА Київської бізнес школи і Семфордского Університету (USA).

Член правління ВРК з 2004 року, - відповідає за HR комітет і відносини з рекламодавцями.

Член правління МАМИ з 2008 року, голова освітнього комітету з 2010 року.

Викладає з 2005 медіа-планування та клаент-сервіс в Інституті Реклами.

У 2007 агентство МЕХ отримало перший шорт-лист (в історії України) на фестивалі Cannes Lions.

Клієнти, з якими працювала Тетяна: Auchan, BAT, BBH (Славутич, Львівське), Burda Media, Beiersdorf (Nivea), Dandy / Stimorol, Energizer, Elko, Enran, Farmak, Gala, Glaxo, Golden Foods, Hewlett Packard P & G, Hipp , IDV, Intergum, J & J, Kimberly-Clark, Kolo, Kyivstar, LG, Mattel, Merloni, MTS, Nestle, Novy Zir, Obolon, Paulig, Pernod Ricard, PeopleNet, Reckitt Benckiser, Reebok, Roche, Samsung, Ukrsibbank, Unilever, UpJohn, Wellcom, ZIC.

закрити
2008
Аскольд Шестунов

Володар нагороди «Слід в рекламі 2008»

 

На момент нагородження генеральний директор групи BigBoard, лідера українського ринку зовнішньої реклами

Аскольд Шестунов народився 15 лютого 1963 року в Липецькій області. У своєму «попередньому житті» дванадцять років віддав медицині, в минулому - лікар реаніматолог-анестезіолог, завідувач реанімаційним відділенням в Інституті Амосова, кандидат медичних наук. «Автор» безлічі врятованих життів.

З 1993 році реанімував зовнішню рекламу в Україні.

АВТОР компанії BigBoard (спільно з чеськими партнерами) першої в Україні мережевої компанії в області зовнішньої реклами. BigBoard першим почав розміщувати друковані плакати на власних конструкціях стандартного формату. З моменту свого заснування і по сьогоднішній день група BigBoard - беззаперечний лідер українського ринку зовнішньої реклами.

АВТОР (разом з компанією BigBoard) нового напряму в зовнішній рекламі - в 1997 році BigBoard встановив перші в Україні динамічні рекламні носії типу «призма».

АВТОР (разом з компанією BigBoard) ще одного нового напряму в зовнішній рекламі - у 2000 році компанія встановила перші «скроли».

АВТОР (разом з компанією BigBoard) нового для України напрямку вуличних меблів, який компанія активно розвиває з 2006 року.

У 2000-2005 роках Аскольд Шестунов керував російським підрозділом BigBoard. З 2006 року - генеральний директор групи компаній BigBoard в Україні, член Ради директорів BigBoard BV, спільного підприємства BigBoard Group і французької компанії JCDecaux в Україні та Росії.

Одружений, АВТОР (без компанії BigBoard) п'ятьох дітей.

 

 

закрити
Володимир Володарський

Володар нагороди «Слід в рекламі 2008»

 

На момент нагородження засновник і генеральний директор рекламного холдингу B.I.T.A. Group, Київ. Один з піонерів рекламного бізнесу України

Створене ІМ в 1992 році агентство B.I.T.A стало «пропускним пунктом» для перших в Україні рекламних кампаній всесвітньо відомих Coca-Cola, SС Johnson, Swarzkopf & Henkel, Chevron, UMS.

Створена ІМ B.I.T.A. однією з перших знайшла довіру провідних вітчизняних торгових марок (таких як Олімп, Сармат, Чумак, Геркулес, АВК, Мівіна, Водний світ, На здоров'я і багатьох інших).

ЙОГО B.I.T.A. протягом усіх років існування - одна з небагатьох успішних незалежних рекламних структур країни.

Саме B.I.T.A. Володарського привезла в країну перші «Срібні палички» Golden Drum в 2000-м і «срібло» Epica в 2006-му.

Його BITі належить безліч нагород великих міжнародних рекламних форумів, серед яких - Московський і Київський Фестивалі реклами, Новосибірська «Ідея!», Мінська "ЕВРОЛІНІЯ", санкт-петербурзький «Діалог», казахський «Khan Tengri», тбіліський «С.IFA», болгарський «International Media Event» а також «Золотий ПРОФИль», «Аніграф», «Блакитна зірка».

Створені ЙОГО агентством креативні роботи протягом п'яти років зберігають за ним місце в п'ятірці кращих креативних агентств України, а широку популярність серед європейських колег КМФР не в останню чергу отримав завдяки роликам, створеним для нього B.I.T.ою Володарського

 

закрити
Максим Лазебник

Володар нагороди «Слід в рекламі 2008»

 

На момент нагородження виконавчий директор Всеукраїнської рекламної коаліції

Генеральний продюсер Київського Міжнародного Фестивалю Реклами

Координатор EFFIE Awards Ukraine

Організатор Клубу Креативних Директорів України та національної рекламної премії KAKADU Awards

Співзасновник креативного кампусу рекламістів AdDrive

Шеф-редактор провідного сайту про рекламу, маркетинг і PR в Україні - http://www.sostav.ua/

національний представник міжнародних фестивалів реклами (EPICA, Golden Drum і ін.), магістр права.

 

закрити
Олег Попенко

Володар нагороди «Слід в рекламі 2008»

 

На момент нагородження засновник Publicis Groupe Ukraine, найбільшої рекламної групи в країні, та Індустріального телевізійного комітету, однієї з найвпливовіших галузевих асоціацій

Його рекламна кар'єра почалася в 1996 році. В агентстві DMB & B, яке очолив Олег, після невеликого часу, багато хто побачив серйозного конкурента.

Його переконання – успіх окремого агентства безпосередньо залежить від розвитку рекламної галузі в цілому. Головні зусилля з розвитку рекламної галузі Олег направляє на саморегулювання і розвиток медіа-досліджень.

Його успіхи:

1997-98рр - перехід від щоденникової панелі на піплметричну, що забезпечило значний прогрес у розвитку галузі.

2002 - створення Індустріального телевізійного комітету (який об'єднав найбільших гравців галузі) і є результатом дворічної боротьби Олега Попенко з кризою телевізійних досліджень.

2006 - створення Радіокомітету і Асоціації інтернет-реклами на базі моделі і досвіду ІТК. Олег грає ключову роль в створенні цих об'єднань.

Сьогодні Олег веде активну роботу по об'єднанню галузей преси та зовнішньої реклами.

Однією з останніх ініціатив Олега є створення галузевого механізму боротьби з недобросовісними рекламодавцями.

закрити
2007
Андрій Федорів

Володар нагороди «Слід в рекламі 2007»

На момент нагородження засновник креативного бюро САХАР

З молодих літ почав працювати в рекламі.

Починав у Adell Saatchi & Saatchi еккаунт менеджером.

В подальшому директор з розвитку Відео Інтернешнл Київ, керував агентствами Абрикос (креатив і стратегія) і 141 Україна (БТЛ).

У 2003 році разом з партнерами створив власний бізнес і продовжує керувати ним. Зараз це група компаній, в яку входять маркетинг агентство ЛЮДИ, креативне бюро САХАР, дизайн-бюро КАРАНДАШ, дослідницька компанія ПРАВДА та інші компанії.

З 2005 року викладає в Києво-Могилянській бізнес-школі маркетинг і креативність.

У рекламі його «привертає єдність протилежностей. З одного боку, «велика реклама» - це серйозний, масштабний, чітко структурований бізнес. Де майже все вирішує інтелект. З іншого боку, саме цей бізнес дозволяє тобі ходити на роботу в будь-чому, бути в чомусь поганим, хуліганити. Мало того, хуліганство фактично входить в твої посадові обов'язки!».

Вважає: «Перше і головне - мати життєву стратегію. Без неї людина доб'ється набагато менше, ніж могла б. Кожен повинен ставити перед собою чіткі стратегічні і тактичні завдання»

закрити
Валентин Перція

Володар нагороди «Слід в рекламі 2007»

 

На момент нагородження генеральний директор і співвласник бренд-інноваційної компанії BrandAid (Україна, Росія)

Співавтор книги "Анатомія бренда" (Москва), автор книги "Брендинг: Курс молодого бійця", автор понад 100 статей з брендингу, маркетингу і реклами в ЗМІ (міжнародних і локальних). Викладач Міжнародного Інституту Маркетингу та Київської Бізнес Школи, викладач Міжнародного Інституту Менеджменту: авторський курс "Брендинг" для програми MBA.

Розробник тренінг-програми зі створення бренду "Анатомія Бренда", яку пройшло понад 1000 осіб в п'яти країнах колишнього СРСР.

Творець більше 40 нових брендів на ринку України та Росії.

З 1995 року - робота в міжнародних рекламних агенствах (Euro RSCG World Wide, Ark / JWT, Bates Ukraine) на позиціях від стратегічного планувальника до заступника директора.

"Я вірю в особистості, які ведуть будь-який бізнес вперед. Я хочу, щоб в моїй команді працювали люди, які люблять свою роботу, хочуть працювати, відчувають драйв."

Враховуючи, що він з відзнакою закінчив Київське вище військове авіаційне училище, то як ніхто інший відчуває радість польоту. 

закрити
Іветта Делікатна

Володар нагороди «Слід в рекламі 2007»

 

На момент нагородження Chief Talent Officer, Atlantic Group

Член Правління ВРК, член освітнього комітету МАМИ, Голова Ревізійної Комісії UAPR.

Начальник Служби Управління Талантами комунікаційного холдингу Atlantic Group, Україна. Лідер проекту TALENTari (корпоративний університет холдингу).

Закінчила Київський Український Інститут Міжнародних відносин (КДУ), Факультет міжнародних економічних відносин,

Кандидат економічних наук.

Професійна кар'єра почалася з екаунт менеджера Provid / BBDO, продовжилася в PR & BTL агенції Talan Communications, яке пізніше було переформовано в Talan Group, що складається з 3-х агентств у сфері маркетинг сервісів (Talan Proximity, Pleon Talan, Clever Force). У 2007р. Іветта працювала Генеральним директором Proximity Russia.

Іветта – ініціатор і творець галузевих конкурсів «Золотий PROпеллер» і Pravda Awards

закрити
Андрій Надєін та Маргарита Васільєва

Володарі нагороди «Слід в рекламі 2007»

 

На момент нагородженнязасновник журналу YES

На початку 90-х Андрій Надєїн став випускати чорно-білий бюлетень, присвячений рекламі.

У 1996 році відбулися дві події. По-перше, навесні Андрій познайомився з Маргаритою Васильєвою, а потім (по-друге) в жовтні вийшов перший номер журналу YES в кольоровій обкладинці. Журнал називався YES, був тоненьким і виходив чотири рази на рік. Але головне - з найперших номерів дотримувався головний принцип: робити журнал живим і інструментальним, щоб його можна було легко читати і важко забути.

За 11 років принципово вигляд обкладинки не змінився.

У 1999 році відбулися ще дві події: Маргарита і Андрій одружилися, а журнал увійшов до складу журі престижного європейського конкурсу Epica, як провідне російське видання про рекламу і маркетинг.

«Рекламні Ідеї» - видання, яке поєднує в собі новинний, аналітичний, просвітницький зміст в області реклами в Росії і в Україні.

Маргарита і Андрій проводять масу тренінгів і майстер-класів у нас в країні.

Своїми вчителями їх вважають багато провідних рекламісти України.

Журнал не просто повідомляє факти, а аналізує їх, дає ключ до ідей.

Немає нічого цікавішого, ніж історія успіху - зрозумів одного разу Андрій Надєін - як малими силами досягти вражаючих результатів, а це дає відчуття польоту!

закрити
2006
Дарко Скульський

Володар нагороди «Слід в рекламі 2006»

 

На момент нагородження один з перших і найбільших в Україні фахівців з ТВ-продакшну

У 1998 він заснував першу в Україні незалежну продакшн студію. Компанія стала єдиною в Україні, яка розпочала роботу на базі професійного імпортного устаткування і керувалася принципами роботи найбільших і найбільш професійних кінокомпаній Заходу.

У 2004 його компанія створила перший повнометражний фільм "The Hatchet". Зйомки проводилися в Лос Анжелесі. У 2005 був другий повнометражний фільм «OrangeLove», створений спільно з групою продюсерів з Лос Анжелеса.

Він добра, життєрадісна, відкрита людина. Любить спілкування. Може тому з ним легко знайти спільну мову. Він чуйний і не вимагає нічого взамін. Він – талановитий комунікатор і завжди може дозволити і згладити будь-які конфліктні ситуації.

Серед його захоплень – баскетбол, європейський і американський футбол. І взагалі все, що пов'язано зі спортом.

За свідченнями колег він – «Батько» усіх вітчизняних відео продакшн-менів. Оскільки всі українські фахівці з виробництва телевізійної реклами або вчилися у нього, чи працювали разом з ним, або навіть вчилися у його учнів!

 

закрити
Михайло Старощук

Володар нагороди «Слід в рекламі 2006»

 

На момент нагородження Член Національної спілки журналістів України, Професійний художник, доцент, Голова Спілки рекламістів України

Перші сліди його діяльності в рекламі були виявлені в 1967-1970 роках.

Далі був помічений на посаді головного художника Редакції політичних плакатів і наукових посібників "Политиздат" України.

Особливим державним замовленням були виконані ним вперше в Україні графічні ілюстрації до робіт Володимира Ілліча Леніна "Чергові завдання радянської влади".

Організатор багатьох виставок, конкурсів та фестивалів:

- перша в Україні виставка "Реклама"

- український фестиваль реклами "Золотий Профіль"

- глава журі та співорганізатор Київського конкурсу «Соціальний плакат - Києву, киянам»

- глава журі та співорганізатор Національного фестивалю соціальної реклами

- Всеукраїнський дитячий конкурс-виставка "Ласкаво просимо до України!"

- активний член журі фестивалю студентської реклами

А також є довгий список його нагород і заохочень.

закрити
Ігор Пуришев

Володар нагороди «Слід в рекламі 2006»

 

На момент нагородження комерсант від Бога

Велика (в усіх відношеннях) людина, яка завжди залишає свій слід в рекламі.

За даними слідства, він – перший рекламний менеджер в Україні.

Він створив і очолив перше спільне рекламне підприємство "IP KIEV".

На карті Європи майже не залишилося країн, де б він не навчався рекламного бізнесу, а потім навчав своїх вчителів.

Свідки показують, що він – чарівний. Володіє прекрасним почуттям гумору. Розташовує до себе будь-якого клієнта, навіть якщо той внутрішньо чинить опір. Зазвичай опір зникає на першій хвилині зустрічі. Тому недарма отримав звання «Кращого переговорника».

Кращий відпочинок – рибалка.

Завжди створює не колектив, а «сім'ю» професіоналів, де всі діти улюблені. «Діти» відповідають йому тим же, не кажучи вже про власних.

Протягом п'яти років він – незмінний керманич компанії «Пріоритет».

Очолив перший ТВ сейлз хауз в Україні.

Має великий і заслужений авторитет у всіх, без винятку, рекламодавців, яким успішно користується на благо всіх, керованих ним компаній.

І в цьому постійно переконується телеканал «1 + 1», чий ефірний час він успішно комерціалізує.

закрити
Наталія Михайлова

Володар нагороди «Слід в рекламі 2006»

На момент нагородження Член Спілки рекламістів, Член Спілки дизайнерів, Член Асоціації міст України, Член Міжнародного Комітету захисту прав людини

З її ім'ям пов'язане багато, що відбулося в Україні вперше:

- перші торгові марки,

- перші івенти, перші промоакції,

- перші концептуальні розробки стратегій,

- перші Сіті-лайти.

Все це вона робила ще задовго до того, як на український ринок вийшли перші рекламні мережі зі своїм світовим досвідом і міжнародними стандартами.

Сьогодні мало не в кожному агентстві України можна знайти фахівця, який стикнувся з харизмою, талантом і міццю її особистості.

Її захоплення: подорожі; архітектура; теніс; дайвінг; автомобілі та інші.

За відомостями очевидців вона володіє бездоганним смаком. «Якщо у вас є сумнів з приводу дизайну – запитайте у неї! Ви отримаєте саме те, що створила б сама Природа, якби вона займалася рекламою!».

 

Увійшла в 10-ку кращих топ-менеджерів України-2005 року

Нагороджена «Золотим Ягуаром» Західно-Європейської Академії за бездоганність в бізнесі.

Президент рекламного холдингу "Alter-V" Advertising group.

ЗАГАЛОМ - РОЗУМНИЦЯ. СПОРТСМЕНКА. КОММСОМОЛКА, піонерка (В ЧОМУ ПЕРША!)

ОСЬ ТАКА ВОНА - ПРОСТО МІНА ... ПРИСКОРЕНОЇ ДІЇ

закрити
Юрій Когутяк

На момент нагородження засновник і керуючий партнер цілого ряду рекламних компаній України

Він – «МОДЕЛЬЕР БІЗНЕСУ, побудованого НА КОМУНІКАЦІЇ».

Слідству відомий, як людина, яка майстерно вміє зав'язувати і розвивати ділові відносини.

А, крім того, має ясний розум, стратегічно мислить, і вміє бачити перспективу подальшого просування компанії.

Його співробітники свідчать, що босові властива виняткова проникливість і прозорливість.

Саме такі якості, на їхню думку, допомагають йому заробляти гроші на найтоншому – на комунікації.

Колеги по рекламному бізнесу переконані в тому, що зовнішня «дитячість» є досить помітним і вагомим «супутнім товаром» до його професійної хватки і професійного досвіду.

Журнал «Олігарх» назвав його «кризовим менеджером для кризової України».

Він стояв біля витоків створення більше 10 підприємств в сфері маркетингових комунікацій в Україні:

- дослідницька компанія «Соціс- Геллап»

- генеральний директор і партнер компанії «Арк Джей Волтер Томсон»

- керуючий партнер групи компаній Бейтс, Сачи Енд Сачи, Зеніт Медіа та ін.

- генеральний директор групи компаній «Відео Інтернешнл Київ»

- генеральний директор «Медіа Лайт» та інші.

 

 

 

закрити
2004
Віталій Кокошко

Володар нагороди «Слід в рекламі 2004»

 

На момент нагородження засновник і креативний директор рекламного агентства «Кінограф»

Провідний український режисер реклами.

Член ради директорів ADC * UA.

За 12 років в рекламі став володарем 5-ти гран-прі та понад 100 нагород на рекламних фестивалях: Golden Drum, Epica awards, Cannes Lions, ММФР, КМФР, Golden Hammer, Ідея, Effie awards і ін.

Основними постулатами в рекламі вважає лаконічність і гротеск.

 

закрити
Вадим Яценко

Володар нагороди «Слід в рекламі 2004»

 

На момент нагородження президент першого мережевого рекламного агентства - Linea12 / McCann-Erickson (на 2004 рік РА "Linea12 etc"), заснованого в 1996 р.

Нагороджений за створення першого українського мережевого рекламного агентства.

Голова великого, понад 100 осіб, колективу, переважно жіночого, який вважає своїм головним придбанням і надбанням.

Колишній офіцер і строгий командир – завжди одягнений за статутом, вимогливий і оперативний. Ретельно підбирає особовий склад. До дідівщини не схильний.

За заслуги перед вітчизною нагороджений Kyiv Post 5 year Anniversary Awards "Топ 5 українських підприємців 1995-2000 р".

Поціновувач прекрасного – з 1992 року є генеральним директором і власником модельного агентства Linea12.

Захоплюється фотографією і архітектурним дизайном.

Мандрівник зі стажем – за останнє десятиліття встиг відвідати більшість країн світу, крім Антарктиди та Південної Америки.

Вважає себе щасливою людиною з причин, вказаних вище.

закрити
Валерій Рудаков

Володар нагороди «Слід в рекламі 2004»

 

На момент нагородження рекламіст

Народився 5 червня 1942 року.

Чудова, добра, чуйна людина, талановитий організатор і керівник.

Перша робота – в київському метрополітені і паралельно – навчання в інституті, потім робота вчителем праці в школі, головним інженером дирекції будівництва музею Великої Вітчизняної Війни, головним інженером Укрпромхудожофомлення Мінкультури України.

В лютого 1987-го – був обраний генеральним директором "Битреклама". Потім – президентом АТ "Реклама".

У 1993-му – Організував "Спілку рекламістів України" – всеукраїнську творчу організацію.

Саме завдяки зусиллям Валерія Рудакова професію "рекламіст" в Україні внесли до Державного класифікатора.

Він був активним громадським діячем, готував багато пропозицій до Законодавчих актів в Україні, грав важливу роль в створенні першого в Україні "Закону про рекламу".

Організатор перших виставок "Реклама", перших рекламних конкурсів, семінарів, круглих столів, Міжнародного фестивалю Реклами "Золотий ПРОФИль", "Мас-медіа", "Фірмовий знак", "Гумор в рекламі", "100 років українському плакату". Організація перших українских конкурсів соціальної реклами.

Валерій Рудаков помер 3 вересня 2001 року.

закрити
Євгеній Ромат

Володар нагороди «Слід в рекламі 2004»

 

На момент нагородження Головний редактор українських професійних журналів «Маркетинг і реклама» і «Маркетингові дослідження в Україні» та віце-президент Міжнародної асоціації іміджмейкерів

Не тільки в Україні, але і в країнах СНД і практикуючі рекламісти, і студенти рекламних факультетів добре знайомі з його популярним підручником «РЕКЛАМА».

За 9 років книжка витримала рекордну за сучасними мірками кількість видань – сім видань, чотири з яких – у найбільшому російському видавництві «Пітер».

У 2003 підручник номінувався на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки, а російське видавництво «Пітер» видає його в рамках почесної серії «300 кращих підручників до 300-річчя Санкт-Петербурга».

У квітні 2004 року Асоціація Комунікаційних Агентств Росії (колишня РАРА) визнала це видання кращим підручником Росії по рекламі, вручивши автору Почесний Диплом!

Ромат – автор ідеї та організатор Першого українського студентського Фестивалю Реклами, що пройшов у Харкові в квітні 2004 року.

У травні 2004 Євген Ромат успішно захистив першу в Україні докторську дисертацію з рекламної тематики.

Від дочки: «Вивчення проблем реклами – річ не з простих. Тут необхідний по-справжньому мужній характер, стійкий характер, завзятість і мистецтво мислити оригінально, не погоджуючись з правилами і умовами. Євген Ромат володіє всіма якостями, необхідними для професії рекламіста. Судити про це я можу виходячи з того, що в домашніх умовах і заперечення правил і умовностей проявляється на повну. Крім того, необхідно любити свою справу і присвячувати їй багато часу. Це я також відчуваю на собі, особливо, коли раз, а тепер вже і два рази в місяць чую: «країна чекає журнал!». У ці дні краще не заважати татові займатися улюбленою справою. Мій тато дуже чуйна людина, для якого по-справжньому важливо сьогодення і майбутнє української реклами.

Його працьовитість і цілеспрямованість іноді вражають. Він завжди в роботі, в русі, сповнений нових ідей і творчих проектів.»

закрити
Ігор Крилов

Володар нагороди «Слід в рекламі 2004»

 

На момент нагородження доктор соціологічних наук, професор Московської Академії народного господарства, один із засновників Гільдії маркетологів, не юридично, а де-факто

Для російської реклами Ігор Вікторович Крилов був фігурою знаковою: більше, ніж лектор, ніж автор книг, ніж практикуючий рекламіст, маркетолог і журналіст.

Він був чоловік-жанр, єдиний і неповторний. Він був галасливий. Оглушливий. Життєлюбний. Яскравий. Іноді впертий, епатажний і невгамовний. Добрий. Щедрий на похвалу. Буквально окриляв.

Історик за освітою – пристрасно захопився рекламою ще в 1974 році, прочитав книгу, яка його вразила Олега Феофанова "США: реклама і суспільство".

У Крилова було багато учнів: в різні роки він викладав теорію і практику реклами та маркетингових досліджень в Академії народного господарства, в МГУ і МДІМВ, в Російському інституті соціальних зв'язків і на всіляких курсах, фестивалях, семінарах. Щедро ділився своїми знаннями з усіма, хто був в змозі їх сприймати.

У Крилова було багато читачів. У своїх статтях, коментарях і книжках він не боявся говорити гостро і різко. Не боявся бути незручним та іронічним. Він просто називав речі та явища своїми іменами. Терпіти не міг плагіату та іншої рекламної меншовартості.

Ігор Крилов помер 22 грудня 2003 року.

закрити
Ігор Ткаченко

Володар нагороди «Слід в рекламі 2004»

 

На момент нагородження: нагороджений за впровадження нових маркетингових технологій

Народився в Києві в 1956 р. Англійська школа. КПІ, факультет СУ. Член бюро ЦК ЛКСМУ. Кандидат технічних наук. Доцент КПІ. Інститут ім. Патона. Проби пера в бізнесі - книговидавнича діяльність.

У 1991 р. створив фірму «Консалтинг Україна», яка перетворилася згодом у концерн «Consulting Ukraine Group» – провідного постачальника послуг в області маркетингових комунікацій в Україні, що має міцні зв'язки з зарубіжними партнерами. У 1997 р створено СП «AGB Ukraine», яке першим в Україні запровадило електронний вимір ТВ аудиторії України у всіх обласних центрах за допомогою «peoplemeter». Результатами AGB користуються багато рекламних агентства України. Він був великим творцем з невичерпним почуттям гумору.

Ігор Ткаченко пішов з життя в 2006 р. 

закрити
Ірина та Констянтин Кузнєцови

Володарі нагороди «Слід в рекламі 2004»

 

На момент нагородження керівники Dialla Communication

У бізнесі – разом з 1988 року.

У рекламі – разом з 1989. У рекламному бізнесі – з 1992. І взагалі – завжди і всюди – разом по життю!

Співорганізатори Всеукраїнської рекламної коаліції, Ірина Кузнєцова – Голова правління Коаліції.

Разом з соратниками створили улюблені дітища:

Старше – «Пробіг під каштанами» – 12 років

Середнє – Київський Міжнародний Фестиваль Реклами – 5 років

Молодше – рекламний портал «Рекламастер» - 4 роки

З 1993 року – творці, а з 1994 року – незмінні керівники рекламного агентства Dialla Communication – національного агентства міжнародного рівня. Створюючи своє агентство, прагнули займати в рекламі не перше, а унікальне місце. Тому головним у своїй справі вважали творчий підхід.

Улюблені рішення: нестандартні з найбільш правильних і самі правильні серед самих нестандартних.

Хобі – мріяти і здійснювати задумане.

Гримучий коктейль союзу Овна з Левом виявився вельми плідний.

Про підсумки пройденого шляху і глибині сліди в рекламі серйозно не замислюються –  ніколи. Вважають за краще дивитися в майбутнє.

закрити
Тетяна Василенко

Володар нагороди «Слід в рекламі 2004»

 

На момент нагородження генеральний директор Provid Group

У відкрите море реклами вийшла після закінчення романо-германського факультету державного університету ім. Т.Шевченка. Свою кар'єру починала в редакції з міжнародних зв'язків на державному телебаченні.

Заслужений піонер вітчизняної рекламної індустрії.

13 травня 1994 р під її керівництвом 5 осіб створили перше в Україні рекламне агентство повного циклу Provid.

Сьогодні це група компаній Provid Group зі штатом понад 200 осіб.

Весь цей час Тетяна – незмінний керівник з високим авторитетом, ідейний натхненник, мати-захисниця, душа і серце одного з найуспішніших, стабільних і рейтингових рекламних агентств України.

Ідеальний директор, досвідчений дипломат, талановитий менеджер з абсолютним почуттям стилю, гуру в рекламі, великий оптиміст і просто прекрасна леді.

 

закрити
Філіп Морріс Україна

Володар нагороди «Слід в рекламі 2004»

 

На момент нагородження: компанія нагороджена за вагомий внесок в розвиток української реклами, за постійну підтримку рекламного співтовариства України:

- акція «Уявіть Собі світ без реклами» в 1995 році,

- перші масштабні соціальні рекламні кампанії, що пропагують здоровий спосіб життя

- протягом 3 років, починаючи з 2000 року компанія надавала фінансову підтримку і була головним спонсором Київського Міжнародного Фестивалю Реклами.

1-й Київський міжнародний фестиваль сприяв зміцненню норм і принципів цивілізованої міжнародної та вітчизняної рекламної діяльності. Конференції, круглі столи та дискусії в рамках фестивалю надали позитивний вплив на розвиток законодавчої бази в Україні.

закрити