Слід в рекламі 2023
28.11.2023В 2023 році лауреатами нагороди «Слід в рекламі» стали Анастасія Байдаченко, Ярослава Гресь, Андрій Партика та Віктор Шкурба.
Кожного року Всеукраїнська рекламна коаліція відзначає заслуги людей, які зробили вагомий вклад в розвиток рекламного ринку України.
Розвиток українського рекламного ринку був б неможливим без тих видатних особистостей, які складають його основу. Тих, хто прокладав шлях, по якому всі ми йдемо зараз.
Для тих, хто створював індустрію, і хто продовжує працювати для її блага, і була організована премія «Слід у рекламі». Нагорода заснована в 2004 році. За останні 19 років було відзначено 40 лауреатів.
В 2023 році нагородження «Слід в рекламі» відбулось в рамках церемонії нагородження переможців Effie Awards Ukraine 2023. Премію присудили чотирьом особистостям – Анастасії Байдаченко, Ярославі Гресь, Андрію Партиці та Віктору Шкурбі.
З усіма лауреатами нагороди «Слід в рекламі» минулих років можна ознайомитися на сайті vrk.org.ua в розділі «Діяльність / Слід в рекламі».
Анастасія Байдаченко
CEO, IAB Україна
Анастасія Байдаченко є експерткою в галузі медіа та комунікацій з 20-річним досвідом. Вже з 2006 року вона брала участь в індустріальних проектах у цифровій індустрії. Працювала в провідних рекламних холдингах, включаючи позицію CDO в Dentsu Ukraine, CEO full digital агенції adpro|isobar та Chief Transformation Officer та COO в RAZOM GROUP.
У 2019 році Анастасія призначена на посаду Chief Executive Officer в IAB Україна, де під її керівництвом був вперше створений і успішно реалізований проєкт "Рейтинг диджитал агенцій". Вона є авторкою численних проєктів і рейтингів у галузі цифрової реклами.
Пані Байдаченко також відзначена сертифікатом консультантки по ідеології Іцхака Адізеса та є авторкою понад 20 онлайн курсів та тренінгів. Є членкинею Наглядової ради ВРК з 2012 року.
Крім свого внеску в галузь медіа та реклами, Анастасія Байдаченко також нагороджена за високі досягнення в літературній творчості. У 2022 році забезпечила повну працездатність індустріальної організації та реалізацію ключових проєктів, а також інформаційний спротив ворожій пропаганді.
Ярослава Гресь
Співзасновниця комунікаційної агенції Gres Todorchuk та координаторка фандрейзингової платформи UNITED24
Разом із командою за 8 років створила понад 100 соціальних та культурних проєктів, які здобули понад 50 професійних нагород. Gres Todorchuk стала найефективнішою незалежною комунікаційною агенцією у 2020 та 2021 роках. У 2022 році Gres Todorchuk посіла перше місце в Європі та третє місце у всесвітньому рейтингу серед ефективних незалежних агентств згідно з Effie Worldwide.
Серед клієнтів агенції: Rozetka, Нова пошта, «Сільпо», Visa, «Укрзалізниця», Roche, Kyivstar, DTEK, «Біосфера», USAID, UNFPA та інші.
Керівниця проєктів «Музей новин», «Парк корупції», Ukraine WOW, «Чорнобиль. Подорож» та інших. Виставка Ukraine WOW стала найвідвідуванішою в історії незалежної України.
У травні 2022 року Ярослава Гресь долучилася до створення фандрейзингової платформи UNITED24, особливість якої — робота з амбасадорами та світовими брендами. Серед них: Imagine Dragons, Марк Гемілл, Тімоті Снайдер, Андрій Шевченко, Олександр Усик, Барбра Стрейзанд, Balenciaga, Bang&Olufsen, Pandora, Uber, Pfizer, Glovo та інші. Станом на 24 листопада 2023 року для допомоги Україні через платформу зібрано 493 877 407 $.
З 2018 року постійно входить до списку «100 найвпливовіших жінок України» за версією видань NV та «Фокус». У 2022 році увійшла до списку Forbes «50 лідерок України».
Андрій Партика
Президент Ocean Media Plus, лідер відновлення українського телерекламного ринку під час війни
Сейлз хаус Ocean Media Plus є партнером Starlight Media, Film Ua Group, Датагруп-Volia та каналу Сонце, та є безперечним лідером ринку ТВ-реклами в Україні.
Андрій Партика більше ніж 20 років працює в українській медіа індустрії.
1996 - 2000 – комерційний директор львівської газети «Експрес».
2000 - 2005 – очолював відділ маркетингу, промо та був комерційним директором телеканалу ICTV.
За час роботи, з 2002 року – побудував структуру продажу ТВ-спонсорства в рамках каналу ICTV, яка швидко стала лідером на ринку.
2005 - 2007 – маркетинг та комерційний директор на каналах ICTV, СТБ та Новий Канал. Разом зі своєю командою розробив позиціонування кожного з цих каналів.
2009 - 2018 – генеральний директор сейлз-хаусів Starlight Sales та Starlight Brand Content, які усі роки своєї роботи були лідерами в своїх сегментах рекламного ринку.
Протягом 2009-2018 років – був членом правління медіагрупи №1 на ринку України – Starlight Media.
2018 року очолив сейлз-хаус Ocean Media.
З 2021 року працює в Ocean Media Plus.
Під час повномасштабної війни, в квітні 2022 року, Андрій Партика виступив із зверненням до рекламного ринку про повернення прямої телевізійної реклами на телеканали та став ініціатором відновлення рекламного ринку України.
Співпрацював з усіма компаніями зі списку ТОП-100 рекламодавців України. Щорічно, клієнтами Ocean Media Plus є понад 500 українських на міжнародних компаній.
Віктор Шкурба
Засновник та креативний директор ISD Group
З 2003 року створює проривні комунікаційні проєкти та цифрові платформи на перехресті культури, технологій та реклами, які змінюють свідомість користувачів і користувачок.
Під керівництвом Віктора ISD Group було визнано найбільш креативним діджитал агентством в Україні протягом 7 років (2009 – 2013, 2017,2018) і двічі – агентством року (за критеріями креативності та ефективності).
Проєкти ISD Group отримують нагороди на різноманітних міжнародних фестивалях: Cannes Lions, D&AD, OneShow, ADC*Europe, FWA, Webby та інші.
Віктор говорить, що у роботі з клієнтами найбільше пишається не тільки результатами, але і тривалістю співпраці. Оскільки побудова довготривалого і міцного партнерство – запорука створення інноваційних та проривних комунікацій.
Серед клієнтів ISD Group в різні роки були: Beiersdorf, Kimberly-Clark, Bayer, GSK, Reckitt, Procter&Gamble, IDS Borjomi, Philips, Carlsberg, WesternUnion, Renault, Terrasoft, Нові Продукти, Кормотех та багато інших.
Велику увагу Віктор разом із ISD Group приділяє соціальним проєктам, у фокусі яких – проблеми ґендерної рівності, сексуальної освіти серед підлітків, дезінформації, захисту прав ЛГБТ+ спільноти, російської агресії та ін. Тому в списку клієнтів також зʼявились USAID, UNFPA, EBRD, NDI, Український інститут та інші.