Контроль за рекламою азартних ігор переходить до КРАІЛ

04.09.2023

2 жовтня 2023 року набирають чинності зміни до Закону України “Про рекламу”, якими КРАІЛ наділяється новими повноваженнями щодо здійснення контролю за рекламою у сфері організації та проведення азартних ігор. 

З метою запобігання порушенням законодавства про рекламу у сфері організації та проведення азартних ігор, Комісія з регулювання азартних ігор та лотрей (КРАІЛ) звернулася до Всеукраїнської рекламної коаліції для проведення комунікаційних заходів з інформування щодо такої реклами. 

З 02.10.2023 року вступає в дію Закон України “Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" та інших законів України щодо імплементації норм європейського законодавства у національне законодавство України шляхом імплементації окремих положень законодавства Європейського Союзу у сфері аудіовізуальної реклами (Європейської конвенції про транскордонне телебачення, Директиви Європейського парламенту та Ради 2010/13/ЄС про аудіовізуальні медіапослуги від 10 березня 2010 року із змінами, внесеними Директивою (ЄС) 2018/1808 від 14 листопада 2018 року)”. 

У новій редакції викладено статтю 22-1 Закону України “Про рекламу”, яка з набуттям чинності встановлює низку вимог та обмежень щодо розповсюдження та розміщення реклами азартних ігор (у тому числі з використанням електронних комунікацій) торговельних марок, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими проводиться діяльність з організації та проведення азартних ігор, а також інших позначень, під якими проводяться азартні ігри. 

Зазначеним Законом КРАІЛ визначено органом, що в межах своїх повноважень здійснює контроль за дотриманням законодавства України про рекламу у сфері організації та проведення азартних ігор. Крім того, КРАІЛ отримує повноваження застосовувати фінансові санкції до порушників вимог законодавства про рекламу азартних ігор у розмірі 300 (трьохсот) мінімальних заробітних плат, що в поточному році становить 2 010 000 грн. 

У зв’язку із зазначеним рекомендуємо рекламодавцям, розповсюджувачам та виробникам реклами у сфері організації та проведення азартних ігор:

  • впевнитись, що така реклама відповідає актуальним вимогам, встановленим статтею 22-1 Закону України «Про рекламу»;
  • здійснювати перевірку чинності ліцензій на провадження відповідного виду діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор, інформацію щодо яких розміщено на офіційному вебсайті КРАІЛ за посиланням https://www.gc.gov.ua/ua/Reiestry.html, у замовників реклами.